Fitness Forum sportowe

forum3Można było by pomyśleć, że wykorzystanie for dyskusyjnych wśród użytkowników internetu spada, jednak ze względu na to, że dalej są one jedynym medium pozwalającym na dość luźną wymianę zdań, wymianę poglądów i doświadczeń pozostają w sferze zainteresowań internautów. W przeciwieństwie do blogów i podobnych witryn uprawniają na dyskusje nie związane z pisanym przez administratora bloga artykułem i uprawniają na zadawanie własnych pytań i pisania opinii.Fora dyskusyjne i to zarówno te ogólnotematyczne jak i monotematyczne np. forum sportowe są w dalszym ciągu niezbędnym źródlem informacji, miejscem do zamieszczania pytań i wymiany swoich doświadczeń. Odpowiedni podział forum na odpowiednie kategorie jak fitness forum dla wspomnianego już forum pozwala na szybkie i bezproblemowe znalezienie szukanej przez nas informacji, a także działu w jakim możemy napisać nurtujące nas zapytanie.

Każde forum dyskusyjne, czy to będzie forum dla kulturystów czy też jakiekolwiek inne forum, rozporządza się swoimi prawami na jakie musisz zwrócić uwagę. często takie zasady formułuje regulamin jednak występuje wiele niepisanych zasad, które przez lata wykształciły się wśród forumowiczów.

Zasada pierwsza: Najpierw szukamy potem pytamy

Bardzo często nie jesteśmy jedyni z naszymi pytaniami i zdarza się, że odpowiedź na nurtujące nas pytanie ktoś już zadał wcześniej i otrzymał na nie odpowiedź. Bardzo ważne jest więc sprawdzić wcześniej w wyszukiwarce forum czy odpowiedź na nasze pytanie nie istnieje juz na danym forum. Forumowicze maja to do siebie, że dość szybko się irytują, gdy mają odpowiadać na takie same pytania, szczególnie gdy odpowedź zamieścili kilka topikow wcześniej a nam się sprawdzić nie chciało.

Zasada druga: Nie trolujemy

Forum dyskusyjne to pewna zamknięta społeczność tak samo jak my posiadająca uczucia, różne poglądy i nastawienia, humor itp. Stąd też ważne jest, aby do każdego czlowieka po drugiej stronie monitora odnosić się z szacunkiem. Co prawda możemy wyrażac wlasne poglądy, jakby nieziemskie i kontrowesyjne one były, a nawet powinniśmy, to powinniśmy to robić zawsze w sposob kulturalny. Nikt nei lubi pieniaczy, co to krytykuja zawsze bezpodstawnie wszystkich i wszystko. Tacy ludzie sa na ogół ignorowani, a często nawet banowani przez administratorów danego forum.

Zasada trzecia: Argumenty

Jak juz wspomniałem powinniśmy przedstawiać zawsze wlasne poglądy na dany temat, jednak powinny one byc zawsze podparte konkretnym argumente. Dyskusja na zasadzie tak, bo tak to dyskusja o niczym i takie treści są często usuwane przez moderatorów jako że nie wnosza na forum nic konkretnego. Pomijam juz fakt, że nie świadcza dobrze o osobie piszącej.

Zasada czwarta: Szanujemy czas adminów i moderatorów i piszemy zawsze w odpowiednich działach

Ile to juz razy spotkałem się z sytuacją, że jakis moderator usunął z forum jakiś topik, bo znajdowal się w nieodpowiednim dla niego dziale, a osoba nie mogła zrozumiec prostego wniosku z tego płynącego, że Moderator to tez czlowiek i wcale nie musi przenosić takich topików do odpowiednich działów poprawiając w ten sposób błedy i lenistwo piszącego ale że może go najzwyczajniej usunąć, aby taka osoba następnym razem się zastanowiła nad tym, czy oby napewno temat jaki zakłada, zakłada w odpowiednim dla niego dziale.

Oczywiście artykuł ten nie wyczerpuje tematu, a tym bardziej nie opisuje wszystkich zasad jakie wytworzyły się przez lata na różnych forach. Miał on jedynuie na celu zwrócić Twoją uwage na to, ze nie jesteć pępkiem świata i że warto stosować się do zasad Panujacych na forach aby wszystkim nam się lepiej je tworzyło. Po to właśnie te zasady powstały.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Sport i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz